Demi Lovato ne skriva, da se zavzema proti nasilju v šolskem okolju. Kje je dobila inspiracijo? Pri svoji sestri Madison de la Garza in v lastnih izkušnjah. Izdelala pa je tudi načrt, kako postati vzor mladim dekletom.
Demi je pred kratkim delila nasvete o poletni modi: “Pokaži svoje najboljše predele telesa in prav tako tiste dele, pri katerih si negotova. Tudi sama sem kdaj negotova glede svojega telesa, kot vsaka najstnica; vendar se osredotočam na to, da take dele telesa raje pokažem, kot bi jih zakrivala. Naj te ne bo sram stopiti v bikini! Pojdi ven in se pokaži.”
Svoje telo občinstvu pokazala že kmalu, saj se pričenja njena turneja po Ameriki v sklopu ‘The Shop Til You Rock tour’ prireditve, ki je namenjena izvajanju glasbe in prikazu novih modnih smernic mladih.
O nasilju je Demi ‘NY Post-u’ povedala: “Mobbing [sorodni izrazi: bullying, šikaniranje, psihološko nasilje na delovnem mestu, tudi šoli] je zelo resna stvar zame, saj sem ga že bila deležna. Nasilja sem bila deležna, ko sem bila stara 12 let. Madison prihaja v ta leta, ko bo začela postajati nesamozavestna. Rada bi pomagala dekletom, ki so iste starosti kot ona, da bodo našle pravo zaupanje vase, v svoj zgled in kdo pravzaprav so.”
Nato je nadaljevala s tem, kako postati vzor: “Jaz se učim in se spopadam z enakimi izkušnjami kot ostali najstniki. Vzornica, ki želim biti, to ne pomeni, da sama ne delam napak… Ampak, da pomagam ljudem premagati težave, preko izkušenj, ki sem jih imela. To je način, kako želim uporabiti svoj glas in kako želim biti vzornica.” Kdo izmed zvezdnikov je tvoj vzornik?
Kaj o psihološkem nasilju pravijo avtorji?
Heinz Leymann pravi, da psihološko nasilje ali mobbing na delovnem mestu vsebuje sovražno in neetično komunikacijo, ki je od enega ali nekaj posameznikov na načrten način usmerjena na določenega posameznika- žrtev. Le-ta je zaradi mobbinga potisnjen v nemočne in brez obrambne situacije, v katerih tudi ostane zaradi ponavljajočih se aktivnosti mobbinga, ki se pojavljajo dokaj redno (vsaj enkrat na teden) in skozi daljšo periodo časa (vsaj šest mesecev). Zaradi stalnega pojavljanja takšnega nasilja in dolgega trajanja sovražnega vedenja, to trpinčenje privede do precejšnjih psiholoških, psihosomatskih in socialnih bridkosti.